Maphia Horse

Maphia Horse

Maphia Horse vzniklo z mé přezdívky Maphia (čteno mafia) a mého soužití s koňmi. Vlastně to je původní název pro blog o mě a mém koni. Teď už je to řekněme "značka" která je o lidech, zvířatech a hrách. Před tím, než jsem se dostala ke koním, jsem cvičila psy, převychovávala ztracené případy, závodila ve sportovní kynologii a vedla kurzy na cvičáku. A ještě předtím, jsem snila o tom jak budu velký tvůrce her. Má první "únikovka" (v místnosti ze které se musíte dostat ven) se jmenovala Mafiánská hra a museli jste uniknout z léčky do které jste byli lapeni. Nyní tuto hru již nevlastním, ale noví majitelé ji stále provozují.

Koně

Po koupi svého prvního koně jsem si založila blog na facebooku Maphia´s horse a koním se věnuji stále víc. Jsme velmi všestranní, jezdíme na udidle, parelce, nákrčáku, tušírkách i úplně bez ničeho. Hledání různých cest a možností jak sdělit koním co po nich vlastně chci, je taková moje cesta. pech2

Věnujeme se více či méně téměř všem koňským sportovním i nesportovním aktivitám jako jsou naříklad: Working Equitation, Parkur, Drezura, Vytrvalost, Westernové a dovednostní disciplíny. Vše překážně pod Českým bezudidlovým spolkem, ale i ČJF.

Dalšími aktivitami jsou jednoznačně jezdecká lukostřelba, práce v zápřahu, cestování s koňmi, orientační dovednosti, nejrůznější hry a třeba odbourávání strachů lidí i koní a práce s jejich osobnostmi.

Jezdectví je obecně hodně obsáhlá disciplína, která není jen o tom sednout na koně, ale vyžaduje spojení spousty věcí do jednoho celku, alespoň to z mého pohledu na správné ježdění. Může to zahrnovat přípravu ze země, pochopení řeči koní, věnování pozornosti tomu, na co nás upozorňují, bolesti, ztuhlosti, zajištění správně padnoucího vybavení a smysluplnosti toho vybavení které na něm máme, jeho fyzické i psychické pohody, zdravotnímu stavu, věnování se zlepšení správného sedu, rovnováhy a další péče tak, aby kůň opravdu mohl plnit vše, co si na něj vymyslíme. Mnohdy je to jen malá změna z pohledu člověka a obří z pohledu koně. Pak to teprve vše může fungovat.

Ráda pomáhám zvířatům i lidem. Nevnímám se jako trenér, ale spíš takový pomocník pro nalezení vlastní cesty. Každý člověk i zvíře, se kterým pracuji, jsou úplně jiní. Neexistují tedy zcela univerzální způsoby jak dosáhnout cíle. I já se stále učím, získávám nové zkušenosti a nové cesty a je to pro mě mým cílem. Každá věc, kterou dělám, mi musí dávat smysl. Lidé od kterých čerpám inspiraci pro svůj trénink možná nevědí úplně vše, ale dokáží to přiznat a nikdy mi neřeknou ať dělám něco proto, že se to tak prostě dělá. Největšími mými učiteli, jsou ale samotní koně. Jejich pozorováním a všímáním si toho jak na co reagují získávám nejcennější informace k vlastnímu tréninku a zkušenosti, které pak mohu předávat ostatním.

Psi

Psům se věnuji celý život. Ze sportů určitě sportovní kynologie a mushing (sport spích spřežení), ale zkušenosti mám i z loveckého výcviku, výcviku pro film, převýchově problematického chování a okrajově také rychlostní sporty jako je Agility, Flyball atd. Aktuálně mám všechny psiska v důchodu a více se věnuji koním.

Hry

Aktuálně se věnuji mobilním hrám, které se dají hrát v přírodě se psem, některé i na koni. Nápadům se však meze nekladou a tak vymýšlím i soutěže v podobě orientačních běhů, nebo hry v místnostech a areálech. Rádi bychom s Tasem uspořádali i larp, kterých se aktivně účastníme jako hráči i organizátoři. Více o našich hrách se dozvíte v konkrétních záložkách.

Kde jste nás mohli vidět

Galerie