Maphia Horse

Disciplíny

Na světě je mnoho jezdeckolukostřeleckých disciplín. Z těch známějších jsou to: dis

Všechny tyto soutěže mají společné to, že se jede v označené dráze. Koně jsou na to často naučeni a mnohdy si koně půjčujete, místo abyste jeli se svým. Kromě polské soutěže, která je dle mého nejzajímavější, jsou to soutěže které prověří velmi dobře vaši střelbu, ale jezdeckou dovednost už příliš ne.

Už dle názvů je jasné, že všude v našem okolí jsou státy s nejlepšími jezdeckými lukostřelci světa. Mnohé uznávají jezdeckou lukostřelbu skoro jako národní sport. Dokonce i my máme českého reprezantata, který tuto soutěž vyhrál a přesto je jezdecká lukostřelba u nás zcela neznámá.

Naším cílem je vytvořit zázemí pro jezdeckou lukostřelbu tady v ČR a rozšířit všestrannou lukostřeleckou disciplínu, kde nepůjde jen o rychlost a přesné zásahy, ale i o souhru s vaším koněm a dobré přiježdění.

MAHOAR

Nově vznikající česká soutěž, která se skládá ze tří disciplín.

Body z těchto tří disciplín se sčítají a vyhrává největší počet bodů.

Dance (tanec) prověří přiježděnost koně, klid ve vaší mysli a smysl pro harmonii. Trail (dovednostní dráha) vyzkouší jak jste na tom s dovednosti, obratností a důvtipem. Cross (běh v terénu) otestuje vaše schopnosti v terénu, odvahu a rychlost.