Maphia Horse

Orientační hry

Orientační hry jsou oproti klasickým venkovním únikovým hrám delší, méně apelují na příběh a více na orientaci v terénu a v mapách. Úkoly jsou jednodušší a dají se skvěle využít jako zpestření procházky, nebo motivace k pohybu na čerstvém vzduchu. Stejně tak mohou být skvělým teambuildingem, lze je využít pro soutěž týmů i pro školní výlet. Všechny naše hry se hrají pomocí mobilní aplikace Get Out Fun.

kompas Všechny hry se nacházejí na území středočeského kraje. Jednotlivé hry jsou pojmenované dle místa kde se hrají:

Trasy jsou vybírány tak, aby bylo možné jít z většinové části po přírodních cestách mimo civilizaci. Je však nutné počítat s tím, že se v některých hrách mohou objevit přechody přes silnici, kamenité úseky, úseky do kopce a z kopce.

Každá hra je jiná, obsahuje jiné úkoly a trasy. Maximální počet získaných bodů je však pro všechny hry stejný (max 200 bodů za hru).

-> Návod jak hru aktivovat a spustit <-

Co můžete při hrách očekávat?

Nepotřebujete žádné speciální znalosti, všechny úkoly a šifry lze vyřešit pomocí logického umu, nebo jednoduché matematiky. Většina úkolů je orientačních, hledání v mapě, hledání pomocí GPS, ale i řešení lehkých úkolů vám často napoví kudy se vydat dál. Oproti běžným únikovým hrám tyto nedisponují příliš mnoho nápovědami k úkolům. Hry jsou však koncipovány tak, aby i zodpovězení špatné otázky navedlo hráče na správnou cestu. Pokud se ztratíte, prohráli jste.

Příklady úkolů se kterými se můžete setkat: (každá hra nemusí obsahovat všechny a ne všechno, co se ve hrách objeví je zde uvedeno)

Co s sebou na hru?

Kdy mohu hrát?

Pro koho jsou hry vhodné?

Mohu si aplikaci někde vyzkoušet?

Pokud si chcete herní aplikaci vyzkoušet, naučit se s ní a otestovat, zda vše funguje jak má, využijte tutoriál. K tutoriálu stačí jen nabitý mobil, stažená aplikace Get Out Fun a můžete si jej vyzkoušet z pohodlí domova. Tutoriál je zdarma.

Pro tutoriál běžte do aplikace

ÚVODNÍ PŘÍBĚH

pribeh Zdravím vás,

Rád bych se uvedl. Jsem člen jedné nepříliš známé organizace, která se věnuje zkoumáním paranormálních jevů a získáváním magických předmětů s těmito jevy spjatými.

Po letech studií jsme zjistili datum a čas, kdy se zhmotní jeden z nejvzácnějších artefaktů, po kterém se kdy naše organizace pídila. Cesta k jeho nalezení se objeví jen jednou do roka a my nyní víme kdy a kde se tento artefakt zhmotní.

V prastarých dokumentech, které jsme studovali, byli vyobrazení lidé, kteří jedou na koni, mají po svém boku psa, nebo dokonce jedou na něčem, co vypadalo jako bicykl. Knihy, ze kterých jsme čerpali jsou ale rozhodně sepsány dávno před tímto vynálezem. Artefakt, který hledáme má zcela jistě spojitost s cestováním v čase.

Protože v naší organizaci jsme spíše lidé pera, než meče nebo jiného sportovního náčiní, rozhodli jsme se nic neponechat náhodě. Vytvořili jsme zkušební trasy, kterými otestujeme každého, kdo si myslí, že na to má a na základě výsledků těchto zkoušek vybereme ty nejlepší, kteří budou mít možnost pomoci nám získat artefakt a nehynoucí slávu.

V našich zkouškách obstojí jen ti, kteří jsou schopni, vytrvalí, dokáží se pohybovat v terénu, orientují se v mapách, jsou vnímaví a dokáží bystře řešit různé úkoly na cestě.

Jste připraveni na tuto výzvu?

SEZNAM HER

Buk

buk

Cena: 500,-Kč

Startovní pozice: Buk (Milín, u Příbrami), Souřadnice:49.6568694N, 14.0608703E

Cílová pozice: 650m od startu.

Možnost parkování: Zaparkovat lze v místě startu podél cesty, neručíme však za možné změny/zákazy a postihy spojené s jejich porušením, ani za bezpečnost parkovacího místa. Je možné zaparkovat i na jiném místě a do místa startu dojít/dojet.

Délka: cca 10Km

Kolik zabere času: Zcela individuální

Výškový profil: 460 - 586 m.n.m.

Terén: Kopcovitý, přírodní cesty, úseky po zpevněných cestách a komunikacích s velmi malým provozem, převážně lesy.

Koupit hru Buk

Čakovice

cakovice

Cena: 500,-Kč

Startovní pozice: Čakovice (u Týnce nad Sázavou), Souřadnice:49.8806608N, 14.5842822E

Cílová pozice: V místě startu.

Možnost parkování: Zaparkovat lze v místě startu na malém plácku u lesa, neručíme však za možné změny/zákazy a postihy spojené s jejich porušením ani za bezpečnost parkovacího místa. Je možné zaparkovat i na jiném místě a do místa startu dojít/dojet.

Délka: cca 10Km

Kolik zabere času: Zcela individuální

Výškový profil: 316 - 503 m.n.m.

Terén: Lehce kopcovitý, přírodní cesty, lesy, pole, úseky po zpevněných a asflatových cestách bez provozu.

Koupit hru Čakovice

Káraný

karany

Cena: 500,-Kč

Startovní pozice: Káraný (u Brandýsa nad Labem), Souřadnice:50.1836947N, 14.7592481E

Cílová pozice: V místě startu

Možnost parkování: Zaparkovat lze v místě startu na obecní komunikaci, neručíme však za možné změny/zákazy a postihy spojené s jejich porušením ani za bezpečnost parkovacího místa. Je možné zaparkovat i na jiném místě a do místa startu dojít/dojet.

Délka: cca 10Km

Kolik zabere času: Zcela individuální

Výškový profil: 171 - 185 m.n.m.

Terén: Převážně rovinatý, lesy, louky, přírodní cesty, krátké úseky po zpevněných cestách a komunikacích s velmi malým provozem.

Koupit hru Káraný

Kutrovice

kutrovice

Cena: 500,-Kč

Startovní pozice: Kutrovice (u Slaného), Souřadnice:50.2570886N, 14.0200339E

Cílová pozice: Cca 300m od startu.

Možnost parkování: Zaparkovat lze v místě startu u mostu, neručíme však za možné změny/zákazy a postihy spojené s jejich porušením ani za bezpečnost parkovacího místa. Je možné zaparkovat i na jiném místě a do místa startu dojít/dojet.

Délka: cca 10Km

Kolik zabere času: Zcela individuální

Výškový profil: 280 - 365 m.n.m.

Terén: Lehce kopcovitý, přírodní cesty, zpevněné úseky, lesy, pole.

Koupit hru Kutrovice

Vinaře

vinare

Cena: 500,-Kč

Startovní pozice: Vinaře (u Čáslavi) - Extreme Trail Park, Souřadnice:49.9067803N, 15.4996711E

Cílová pozice: Cca 1Km od startu.

Možnost parkování: Nejlepší je zaparkovat přímo v areálu Extreme Trail Parku. Je zakázáno parkovat podél cesty na cizích pozemcích v místě startu!!! Pro parkování a případně návštěvu Extreme Trail Parku s koněm konatktujte přímo Extreme Trail park Vinaře. Zaparkovat můžete i na jiném veřejném místě uurčeném k parkování a do místa startu dojít/dojet. Neručíme však za možné změny/zákazy a postihy spojené s jejich porušením ani za bezpečnost parkovacího místa.

Délka: cca 10Km

Kolik zabere času: Zcela individuální

Výškový profil: 225 - 296 m.n.m.

Terén: Lehce kopcovitý, přírodní cesty, zpevněné úseky a průchody obcí s minimálním provozem, vlakové přejezdy, promárně louky a pole.

Koupit hru Vinaře