Maphia Horse

Orientační hry

Zveme vás na mobilní orientační závod 2021!

Přihlásit se

Soutěž probíhá do konce roku 2021.

Propozice

Tento závod je něco mezi orientačním během a mobilní únikovou hrou. Důležitý není příběh, ale to, jak rychle a správně absolvujete trasu. Všechny hry se odehrávají v přírodě v terénu. Správné odpovědi zadáváte do aplikace v mobilu a z ní také získáváte indicie k úspěšnému dokončení hry. Při hře se hodnotí získaný počet bodů a teprve při shodě rozhodne čas. Všechny tyto údaje zaznamenává aplikace.

Soutěž má 5 her. Musíte mít odehrány minimálně 3 hry. Pokud jich máte odehraných více, počítají se ty s nelepším výsledkem.

Pokud trasu nedokončíte, či se ztratíte a nevrátíte se na trasu je to bráno jako diskvalifikace z konkrétní hry. Tato hra vám již nebude počítána a není možné ji hrát znovu. Nicméně můžete svůj pokus opakovat na dalších hrách na jiných místech.

kompas

Kategorie

Lze se účastnit jako jednotlivec, nebo dvojice. Obě tyto varianty jsou hodnoceny dohromady. Nelze :

Dvojice musí být vždy v rámci jedné kategorie. Nemůže se např. účastnit jezdec na koni s cyklistou. Nicméně lze aby každý měl svou hru a jeli ji hrát zároveň, hodnoceni jsou však každý ve své kategorii a musí být přihlášeni v samostatné přihlášce. Účastníky závodů může doprovázet i někdo další, kdo se soutěže neúčastní. Pouze ve finále, nesmí mít soutěžící tým žádný doprovod.

Kategorie jsou 3:

Lze se účastnit se všemi plemeny koní, od věku 5 let a zdravotně způsobilými pro takový výkon (Omezeno je primárně finálové kolo, a je možné udělit výjimku). Lze se účastnit i s koňmi na ruce bez sedla a jezdce. V takovém případě je věk na uvážení soutěžícího. Případně s koněm v zápřahu (Některé hry, nelze se sulkou/vozem projet! Tyto informace naleznete v popisu konkrétní hry). Vybavení koně a jezdce v kvalifikačních kolech není určeno. Finálového kola se mohou účastnit všichni jezdci s udidly i bez. Konkrétní povolené vybavení bude specifikováno v propozicích Finále.

Lze se účastnit s jakýmkoli plemenem psa, ve věku od 12 měsíců. (Omezeno je primárně finálové kolo, a je možné udělit výjimku).

Lze se účastnit s kolem, nebo koloběžkou. Typ není omezený, ale výrazně doporučujeme stroje do terénu.

Kvalifikační hry

Každá hra je jiná, obsahuje jiné úkoly a trasy. Maximální počet získaných bodů je však pro všechny hry stejný (max 200 bodů za hru). Délka tras je pro všechny cca 10Km, to se může lišit v závislosti na hráčích a na tom, jak si poradí s úkoly. Stejnou hru nelze hrát dvakrát. Trasy jsou vybírány tak, aby bylo možné jít z většinové části po přírodních cestách mimo civilizaci. Je však nutné počítat s tím, že se v některých hrách mohou objevit přechody přes či po silnici, kamenité úseky, úseky do kopce a z kopce.

Jednotlivé hry jsou pojmenované dle místa kde se hrají:

  1. Čakovice (u Týnce nad Sázavou)
  2. Káraný (u Brandýsa nad Labem)
  3. Kutrovice (u Slaného)
  4. Vinaře (u Čáslavi)
  5. Buk (u Příbrami)

Více informací ke hrám viz. menu: "Jednotlivé hry"

Vyhodnocení a výhry

Vyhodnocena budou první 3 místa v každé kategorii. Ceny budou v případě potřeby předány po domluvě osobně, nebo zaslány poštou.

V rámci kategorie "Jezdci na koních" bude vyhlášen nejlepší Bezudidlový tým a ohodnoceni všichni jezdci, kteří jsou jako celý tým členové ČBS a účastní se bez udidla. Tato speciální ocenění sponzoruje Český Bezudidlový Spolek.

Dále mohou být vyhlášeni nejlepší hráči jednotlivých her v každé kategorii zvlášť a hráči, kteří si zahrají všech 5 her s nejlepším celkovým hodnocením.

Vyhlášení proběhne 9.1.2022.

Rozhodli jsme se soutěží pomoci potřebným a tak věnujeme 100,-Kč z každé odehrané hry, soutěžním týmem někomu, kdo to opravdu potřebuje. Pro více informací jděte na FACEBOOK.

Herní aplikace

Pro využívání aplikace v terénu NEpotřebujete mít aktivní data. Hru si stáhnete na WIFI a pak můžete hrát offline. Je však nutné mít po celou dobu hry zapnutou GPS. Pokud dohrajete hru bez připojení na internet, připojte se záhy na WIFI do aplikace, aby se data o dohrané hře aktualizovala. Pro jistotu si vždy vyfoťte závěrečnou obrazovku s počtem získaných bodů.

Pokud si chcete herní aplikaci vyzkoušet, naučit se s ní a otestovat, zda vše funguje jak má, zde je tutoriál na vyzkoušení zdarma- viz. "JEDNOTLIVÉ HRY"

Kde si mohu stáhnout aplikaci?

Aplikaci si lze pro daný operační systém stáhnout zde:

Jak aktivuji hru?

1.) Poté, co si zakoupíte hru, obdržíte na email voucher s unikátním kódem. Aktivace hry na Androidu je o něco jednodušší, lze ji totiž provést přímo po spuštění aplikace. Pro aktivaci IOS je nutné navštívit webovou stránku a hru aktivovat na webu, v IOS nelze hru aktivovat přímo v aplikaci!!!

2.) Jakmile bude hra aktivována, můžete si jí stáhnout do svého mobilu (zabere to jen pár MB). Pokud by vám to hlásilo chybu, aktualizujte aplikaci (klasická šipka v kroužku) a zkuste znovu. Po stažení již není nutné být připojen k internetu (je ale potřeba mít aktivní GPS)

3.) Hru spustíte tlačítkem: HRÁT HRU, to ovšem udělejte až budete připraveni na místě, kde hra začíná.

Doporučení: Aktivujte hru až v den, kdy ji budete chtít hrát. Pokud ji aktivujete dříve, raději ji před tím, než půjdete hrát aktualizujte a znovu stáhněte, ať máte vždy nejaktuálnější verzi! Aktualizujte si i mobilní telefon, aby vše fungovalo jak má.

Co můžete při hrách očekávat

Nepotřebujete žádné speciální znalosti, všechny úkoly a šifry lze vyřešit pomocí logického umu, nebo jednoduché matematiky. Většina úkolů je orientačních, hledání v mapě, hledání pomocí GPS, ale i řešení lehkých úkolů vám často napoví kudy se vydat dál. Oproti běžným únikovým hrám tyto nedisponují příliš mnoho nápovědami k úkolům. Hry jsou však koncipovány tak, aby i zodpovězení špatné otázky navedlo hráče na správnou cestu. Pokud se i přesto hráč ztratí je diskvalifikován.

Příklady úkolů se kterými se můžete setkat: (každá hra nemusí obsahovat všechny a ne všechno, co se ve hrách objeví je zde uvedeno)

Co s sebou

Jak se přihlásit

1.) Přihlásíte se vyplněním PŘIHLÁŠKY DO SOUTĚŽE. Přihlásit se lze nejpozději do 1.července 2021!

2.) Startovné pro konkrétní soutěž zaplatíte zakoupením dané hry. To můžete udělat u "JEDNOTLIVÝCH HER", klikněte na tlačítko "ZAPLATIT STARTOVNÉ" u hry kterou chcete jít hrát a to vás přesměruje na platební bránu.

3.) Při spuštění hry, vás aplikace vybídne k zadání jména týmu. Zadejte jméno týmu/přezdívku, které jste uvedli do přihlášky. Dále zadejte kategorii, ve které budete soutěžit (stejně jako v přihlášce) a pak už jen hrajte jak nejlépe umíte ;)

Přihláškou do soutěže souhlasíte nas tím, že budete hrát čestně, uklidíte po sobě i svých parťácích a touha po výhře nikdy nebude na úkor vašich lidských i zvířecích parťáků a vůbec budete hrát v duchu fair play.

Za chování v přírodě odpovídá každý sám. V rámci hry se tedy chová slušně a uklízí po sobě i svém zvířeti. Nic neničí, nestříhá oplocení atd. Pořadatelé nenesou odpovednost za úrazy, ani škody způsobené hráčem, jeho zvířetem, či doprovodem v průběhu her.

Pořádající

Sponzoři

Pokud se chcete stát sponzorem soutěže a věnovat nějaké tématické věci kategoriím, budeme rádi když se ozvete! :)

Kontakt

FB událost

maphia@seznam.cz

Pokud se vám nedaří spustit hru, důkladně si prosím pročtěte návod jak postupovat pro stažení, aktivaci a spuštění hry. V případě technických potíží s aplikací volejte: +420 721 083 383