Maphia Horse

Jezdecká lukostřelba

6

Maphia Horseback Archery (MHA), aneb jezdecká lukostřelba v našem podání je spojení jezdeckých a lukostřeleckých dovedností v jedno.

Oproti jezdecko-lukostřeleckým soutěžím a sportům v jiných zemích, hodně dbáme i na vztah mezi jezdcem a koněm a taky na přiježděnost koně. Je to poměrně důlěžité pro úspěšné zvládnutí nově vznikajících soutěží jezdecké lukostřelby v ČR.

Jezdecký lukostřelec by měl být v dobré rovnováze. Kromě lukostřeleckých schopností by měl mít dobře přiježděného koně, kterého ovládá pomocí sedu či nohou a jen minimálně, nebo vůbec zasahuje do otěží (pokud nějaké má).

Na Praze 9 pořádáme workshopy a další jezdecko-lukostřelecké akce pro začátečníky i pokročilé. Některé akce jsou pro majitele koní na jiné vám koně zapůjčíme. Pokud se chcete účastnit, přidejte se do facebookové skupiny, kde všechny akce budou - Maphia Horseback Archery

Aktuálně

Hledáme bydlení s dojezdem max 1 hodina do Prahy - dům, chatka, pozemek se soc. sítěmi s možností pronajmout či odkoupit další pozemky kolem - louky, pole, lesy. Buď na kraji vesnice, nebo úplně na samotě či polosamotě. Pokud by někdo o něčem věděl budeme rádi za kontakt :)

Blog o jezdecké lukostřelbě

Brzy doplním ;)

(Typy a rady jak začít, jak správně vybrat luk, jaký kůň je ideální a další odpovědi na často kladené otázky.)