Maphia Horse

Únikové hry

Specializujeme se na mobilní únikové hry, primárně venku v přírodě. (Více o hrách se dozvíte, dole na stránce v Blogu)

Série her s názvem LOVCI DUCHŮ, má jednotný příběh, kdy se stanete detektivem paranormálních jevů a řešíte případy na různých místech. Každou hru lze hrát i samostatně. Hry jsou strašidelné, napínavé a plné dobrodružství.

Ponoříte se s námi do tajuplných příběhů, prohledáte zajímavá zákoutí a vyřešíte záhady s nimiž se lidé trápí?

Úvodní příběh

mapa

Seznam her - případů, se kterými můžete pomoci:

Staňte se lovci duchů, zažijte dobrodružství a pomozte lidem, kterým jen málokdo věří, že jejich obavy jsou skutečné. Stačí si jen vybrat, který z případů je pro vás ideální... nebo si troufáte na všechny?

Poznámka: příběhy jednotlivých her na sebe nenavazují a lze každou hru hrát samostatně. Pro zakoupení rozkliněte jednotlivou hru.

Aktuality můžete sledovat na Facebooku. Pěkná hodnocení, fotky i komentáře vždy potěší!

Co to jsou ty únikové hry?

Únikové hry jsou oblíbená zábava ať už v uzavřené místnosti nebo venku na čerstvém vzduchu. Ty naše se hrají pomocí mobilní aplikace, do které zadáváte správné odpovědi a získáváte další indicie, které vás provedou celou hrou.

Hry ze série LD jsou vyjímečné hlavně tím, že se odehrávají v přírodě, parcích, lesích či jiných místech kde je lze spojit s příjemnou procházkou, vyvenčením domácích mazlíčků a některé jsou dokonce vhodné i pro jezdce na koních.

Další jejich výhodou je možnost si je zahrát naprosto kdykoliv. Nejste omezeni žádnou otevírací dobou, lze hrát ve dne i v noci. Stačí pouze:

Kde a jak mohu zakoupit hru?

Vyberte si jakou hru chcete zakoupit:

Po rozkliknutí odkazu konkrétní hry, klikněte na tlačítko KOUPIT HRU (sjeďte na stránce dolů), které vás přesměruje na platební bránu.

Kde si mohu stáhnout aplikaci?

Aplikaci si lze pro daný operační systém stahnout zde:

Jak aktivuji hru?

1.) Poté, co si zakoupíte hru, obdržíte na email voucher s unikátním kódem, pomocí kterého hru aktivujete přímo v aplikaci.

2.) Jakmile bude hra aktivována, můžete si jí stáhnout do svého mobilu (zabere to jen pár MB). Pokud by vám to hlásilo chybu, aktualizujte aplikaci (klasická šipka v kroužku) a zkuste znovu. Po stažení již není nutné být připojen k internetu (u některých her je ale potřeba mít aktivní GPS)

3.) Hru spustíte tlačítkem: HRÁT HRU, to ovšem udělejte až budete připraveni na místě, kde hra začínná.

Doporučení: Aktivujte hru až v den, kdy ji budete chtít hrát. Pokud ji aktivujete dříve, raději ji před tím než půjdete hrát aktualizujte a znovu stáhněte, ať máte vždy nejaktuálnější verzi!

Dá se jedna hra hrát i na vícero zařízení?

Jednu hru lze hrát na jednom zařízení (celý tým kouká do jednoho mobilu) nebo vícero zařízení (každý s týmu kouká do svého mobilu, ale všichni hrají za jeden tým). Toho dosáhnete následujícími kroky:

1.) Jeden z týmu je zakladatel hry. Po spuštění hry vyskočí okénko: "ZADEJTE PŘEZDÍVKU". Tam zadejte svou vlastní přezdívku, nikoli celého týmu.

2.) Zobrazí se QR kód a pod ním obyčejný psaný kód. Ostatní hráči musí na svých mobilech kliknout na: "PŘIPOJIT SE DO HRY" a zadat tento kód.

3.) Poté co se na obrazovce zakladatele objeví všichni hráči, kteří se chtějí připojit do hry můžete smačknout "START".

POZOR!!! Po kliknutí na tlačítko START, už se nelze vrátit zpátky a hráče dodatečně do hry připojit!!!

V případě, že si s něčím nebudete vědět rady, nebojte se nás kontaktovat:

Pokud máte technické problémy s aplikací kontaktujte našeho partnera GOF:

Blog o únikových hrách

Více o únikových hrách:

1blog Jak již název vypovídá, úniková hra asociuje hru, kdy odněkud, nebo před něčím unikáte. V dnešní době je to označení v podstatě pro jakoukoliv hru, různých témat a příběhů. Všechny typy vznikly na základě počítačových her.

Hry mohou být lineární nebo nelineární. V lineárních hrách lze vždy řešit pouze jeden úkol v daný okamžik a úkoly na sebe přímo navazují. V nelineární lze současně řešit více úkolů najednou. V praxi se často lineární a nelineární rébusy v rámci jedné hry kombinují.

Únikové hry se mohou dle stylu dělit na:

Počítačové únikové hry

Se hrají na PC nebo v mobilu. Vaším úkolem je poskládat různé indicie, najít předměty a dostat se z místnosti. Časový limit často není stanoven. Někdy není cílem opustit místnost, ale prostě vyřešit záhadu nebo něco najít. Interiér her může být velmi realistický, často nabízí tematické zvuky, zvláštní osvětlení nebo jiné multimediální efekty. Abyste unikli musíte využít logického myšlení a zvládnout řešit šifry.

Vnitřní únikové hry

Vnitřní únikové hry byly inspirovány dle počítačových her, ale tyto hry se hrají v realitě, kdy vás jako hráče uzavřou v jedné místnosti a vaším úkolem je dostat se pryč, než vyprší časový limit. Ten bývá nejčastěji 60 min ale může být i delší. Hry mohou být na jakákoliv témata, různých příběhů i obtížností.

Interiér her může být členitý, hráčům se často překvapivě otevře tajný průchod, skryté dveře či posuvná stěna. Objevení další nečekané části hry potom stupňuje napětí a umocňuje zážitek hráčů. Pro starší únikové hry je typické velké množství klíčů, kódů, visacích zámků a UV světel. V novějších hrách jsou použity elektromagnety, čipy a čidla, díky kterým jsou hry více interaktivní.

První úniková hra byla vytvořena v Japonsku v roce 2007. Od roku 2011 se začaly rozšiřovat po většině kontinentů.

V České republice se díky incidentu, při kterém zemřeli lidé zamčeni uvnitř místnosti již nesmí reálně zamykat lidi do místnosti. Zamčeni jsou pouze "jako", nebo řeší spíše detektivní hru, kdy mají za úkol v místnosti něco najít a ne uniknout.

Venkovní únikové hry

Když jde hrát uvnitř proč by nešlo hrát venku? Venkovním únikovým hrám se zachoval název, ale už se nikam neuniká. Je to spíše taková detektivní nebo geologická hra, kdy díky indiciím řešíte nějaký případ a procházíte určenou trasu. Hry jsou převážně na čas. Na začátku hry obvykle dostanete nějaké základní informace a indicie - obálky, starý deník atd.

Mobilní únikové hry

Jsou asi největší novinkou na trhu. Hry se hrají v reálném světě a mobilní aplikace pouze s takovou hrou pomáhá, dodává indicie a potřebné informace. Mohou se hrát v místnosti i venku. Jejich největší výhodou je, že není třeba se objednávat na určitý čas. Hru si lze stáhnout a spustit kdykoliv chcete vy. Hry lze hrát na čas nebo na body. Aplikace umí zpracovávat různé typy odpovědí, setkáte se s texty, obrázky, audio záznamy i videi. Ač se to možná nezdá jsou hry dosti interaktivní a musíte aktivně hledat v okolním světě. Hry nelze hrát pouze na mobilu, k úspěšnému absolvování je potřeba projít danou trasu a splnit všechny úkoly.

My se aktivně věnujeme mobilním únikovým hrám, ale na přání umíme vytvořit i hry bez potřeby aplikace, vnitřní i venkovní :)

Pro koho jsou určeny naše mobilní únikové hry:

2blog

Naše hry si může zahrát opravdu téměř každý. Každá hra má svá specifika hlavně kvůli terénu, tedy kočárky či lidé, kteří neradi chodí by s nimi mohli mít problém. Je tedy nutné vždy zvážit fyzické schopnosti pro účast na hře. Pro koho je konkrétní hra vhodná a nevhodná je vždy popsáno přímo v popisu vybrané hry. Pokud si nejste jisti, zda hru zvládnete můžete nás kontaktovat a my vám rádi poradíme.

Dalším aspektem je správný výběr příběhu a zda vás takové aktivity lákají. Venkovní únikové hry jsou plné šifer a hádanek. Pro lidi, kteří neradi řeší to tedy pravděpodobně zábavné nebude. Úkoly ve hře jsou různých typů, každý si najde ten svůj, který je baví více a který méně. I obtížnost se takto špatně udává, protože to, co je pro jednoho příliš složité je pro druhého brnkačka a obráceně. Snažíme se všechny hry koncipovat na střední úroveň tak aby si v nich každý našel to své.

Naše hry jsou všechny zasazeny do strašidelných příběhů. Pro někoho, kdo nemá rád záhady, nerad se bojí, nebo chce veselou hru pro děti doporučujeme vybrat hry s jiným tematickým zaměřením. Naopak milovníkům tajemství a strašidelných příběhů, kteří chtějí trávit čas v přírodě nebo se svými čtyřnohými mazlíky máme co nabídnout :)

Hry můžete jít hrát jen tak pro zábavu, nebo jako zpestření klasické procházky. Hry jsou vhodné i jako teambuilding, školní/táborová akce, rozlučka se svobodou či dárek pro někoho jiného. Pokud potřebujete poradit, nebojte se napsat.

Jak sestavit herní tým a pro kolik lidí hry jsou:

3blog Počet hráčů v únikových hrách se většinou pohybuje mezi 2-6 osobami. Pouze výjimečně nalezneme hry s větším počtem účastníků v týmu.

Naše hry je vhodné hrát v počtu 1-4 lidí. Může je hrát i jednotlivec, což také nebývá zcela běžné, ale v týmech je to větší zábava. Mohou je hrát i větší týmy, ale může to snižovat zážitek ze hry. Při větším počtu hráčů doporučujeme koupit dvě hry a rozdělit se na víc týmů.

Každý hráč je úplně jiný, každému vyhovují a jdou jiné úkoly a šifry. V první řadě byste si měli vybrat tým se kterým se vám dobře spolupracuje. Členové týmu, kteří si neustále ztěžují, nebo vás nebudou chtít pustit k hádankám vám hru pěkně otráví. Každý má nadání na něco jiného, pokud tedy tým složíte z lidí různých povah a pohledů na věc, určitě to bude bonus.

Nejdůležitější však je, aby všichni členové týmu měli chuť hrát si a spolupracovat. Není třeba mít hvězdný tým profíků. I jako začátečníci si poradíte. Někdy je být začátečník, dokonce výhoda, protože zkušení hráči mají sklony věci překombinovávat.

Navíc pokud byste si nevěděli rady, aplikace vám vždy pomůže nějakou nápovědou.

Jak úspěšně dokončit únikovou hru, typy a rady:

4blog Únikové hry mohou mít různé úrovně obtížnosti, nicméně naše hry nevyžadují odborné vědomosti, nebo dovednosti. Hry by měly být především o zábavě, selském rozumu a důvtipu. Proto v nich nehledejte zbytečně složitosti. Nejčastější chybou bývá, že si hráči špatně přečtou zadání, nebo ho přečte někdo jen část, nebo tu část jen řekne svými slovy a často při tom vypustí pointu, nebo nějaké důležité informace, které by jiným hráčům v týmu mohly dávat větší smysl. Čtěte proto texty z aplikace pozorně a přesně tak jak znějí. Pokud dlouho tápete, přečtěte si informace znovu.

Důležité je si také pročíst všechny informace na začátku hry, abyste se seznámili s aplikací a mohly využívat její funkce naplno a měli zapnuté všechny potřebné funkce, např.: GPS.

Každopádně úniková hra je o bystrosti, o hledání a zkoumání svého okolí. Buďte tedy v pozoru a nenechte si ujít sebemenší detail, který by mohl do rozluštění hádanky pasovat. Do hledání se zapojte všichni. Hledejte na různých místech, rozdělte se a centimetr po centimetru prohledejte své okolí. Opět platí, že únikové hry jsou o zábavě, tímto způsobem přistupujte i k hledání nápověd a indicií. Určitě nebudou schované hluboko v zemi pod kamenem. Měli byste je vidět na první pohled, nebo při drobném zapátrání. Pokud přeci jen nebudete moci přijít na správný výsledek, nebojte se použít nápovědy. Je lepší nechat si poradit než se zaseknout na úkolu i dlouhé minuty.

Jednou z dalších podstatných věcí pro úspěšnou a zábavnou hru je dodržovat fér play, nesnažit se prolomit systém, hledat chyby hry, typovat odpovědi atd. Pokud se chcete stát součástí příběhu musíte si chtít hrát. Vžít se do své role, popustit uzdu své fantazii a herní zážitek si opravdu užít.