Maphia Horse

Kalendář akcí

Zde jsou všechny akce plánované v roce 2023. Podzimní akce budou doplněny v průběhu roku. Aktualizováno 22.1.2023

TÁBORY

kone

Tábor s vlastními koňmi

Pro koho je akce vhodná:

Tohoto tábora se mohou účastnit děti i dospělí se svým vlastním koněm. Vhodný pro všechny, kterým se líbí, jakým způsobem pracuji s koňmi a chtěli by se inspirovat, naučit se něco nového, doplnit chybějící informace na své cestě nebo překonat nějaký problém.

Program:

Čeká vás mnoho informací, ukázek a debat na různá témata ohledně koní. Budeme pracovat s koňmi ze země i ze sedla dle schopností a potřeb účastníků. Zaměříme se na to, jak mít uvolněného, ochotného a jemného koníka. Jak koním porozumět. Jak přecitlivělé koně zklidnit, „líné“ koně motivovat a z nebezpečných udělat bezpečné. Jak si získat jejich důvěru a respekt. Jak docílit toho, aby to koně dělat chtěli a ne jen museli.

Pracovat lze na udidle, bez něj, na nákrčácích, tušírkách, nebo i úplně bez ničeho. Vyzkoušíme si, na přání účastníků, základy různých sportů, jako jsou jezdecká lukostřelba skoky, working equitation, drezura, westernové a dovednostní disciplíny, zápřah, terénní dovednosti, atd.

Důležitou součástí tábora bude i zlepšování jezdeckého sedu, fyzičky, rovnováhy a práce na osobním rozvoji.

Až budete mít hlavu jak pátrací balón vyrazíme si vyčistit hlavy do překrásné přírody všude kolem. Těšte se na bohatý program, mnoho informací a hry a mnoho dalšího!

Cena 12.000,- Kč

Sleva 500,- Pro ty co byli v roce 2022

Sleva 500,- Pro členy klubu EACZ (www.eacz.cz)

Zahrnuje celodenní domácí stravu a pitný režim, ubytování ve vlastních stanech, nebo na matraci nad sedlovnou. Soc. zázemí (sprchy atd.), Intenzivní program, ustájení koní (pouze pastevní 24/7, pro ty co respektují el. ohradník!), seno.

Max počet lidí je 6.

PŘIHLÁŠKA

luko

Tábor jezdecké lukostřelby s vlastními koňmi

Pro koho je akce vhodná:

Pro všechny, kteří mají vlastního koně a chtějí se začít věnovat, či zdokonalit jezdeckou lukostřelbu a líbí se jim jakým stylem s koňmi pracuji. Vhodné i pro lukostřelecké začátečníky. Účast jezdců mladších 18ti let. dle domluvy.

Program:

Lukostřelba ze země, různé techniky střelby, výběr luku a vhodných šípů. Zlepšování fyzičky, rovnováhy, jezdeckého sedu, dovedností, komunikace a vztahu mezi koněm a jezdcem. Zvykání koní na lukostřelbu a přiježďování koní pro jezdeckou lukostřelbu. Vyzkoušení si tradičních jezdecko-lukostřeleckých disciplín i těch nově vzniklých pro ČR - Mahoar. Program je nabitý od rána do noci a čeká vás mnoho zážitků, zábavy a informací, kterými se můžete inspirovat, pro osobní růst. Nebudou chybět ani různé hry, soutěže a večerní program. Stylové kostýmy jsou krásným bonusem a podtrhnutím fajnové atmosféry a mnohých zážitků!

Cena 12.000,- Kč

Sleva 500,- Pro ty co byli v roce 2022

Sleva 500,- Pro členy klubu EACZ (www.eacz.cz)

Cena zahrnuje celodenní domácí stravu a pitný režim, ubytování ve vlastních stanech nebo na matraci nad sedlovnou. Soc. zázemí (sprchy atd.) Zapůjčení lukostřeleckého vybavení (pokud nemáte vlastní). Zničení/ztracení našich šípů si hradí každý sám. 100Kč/šíp. Ustájení koní a seno. (Pouze pastevní 24/7, pouze pro koně respektující el. Ohradník!)

Max počet lidí je 6.

PŘIHLÁŠKA

pobyt

Pobyt s vlastními koňmi

Pro koho je akce vhodná:

Pro všechny, kteří mají vlastního koně a chtějí si užít s ním a s bandou fajnových lidiček hezkou dovolenou v těsném kontaktu s přírodou. Zároveň ocení možnost domluvit si nějaký soukromý či společný trénink se mnou, ale nechtějí být vázáni na program. Nádherné okolí vybízí k čundrům a výletům.

Program:

Program tréninků, konkrétně doladíme v den příjezdu při večerním seznámení u ohně. Lze domluvit např. půldenní program pro všechny společný, zaměřený na nějaké téma (např. sed, lukostřelbu atd.) nebo se domluvit na soukromé lekce. Možno využít i k tréninkům na závody další víkend a zůstat s koněm (či tu nechat koně) až do závodů.

Volný čas lze pak využít k samostatnému trénování (lze využít lukostřelecké dráhy, jízdárny, skok materiálu atd.), výlety po okolí, posezení s ostatními, hraním her či jinou zábavou dle libosti.

Lze se věnovat práci ze země, přiježďování a správnému ježdění pro jezdce i koně, jezdeckému sedu, práci s uzdečkou i bezudidlovému ježdění, jezdecké lukostřelbě i všem ostatním sportovním odvětvím či nápravě nějakého negativního chování.

Cena:

Max počet lidí je 9. Program si mohou udělat nezávisle na sobě.

PŘIHLÁŠKA

KURZY

kurz

Jednodenní kurz jezdecké lukostřelby

Pro koho je akce vhodná:

Kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet jezdeckou lukostřelbu, rozšířit si obzory, naučit se a zdokonalit techniky lukostřelby. Je v hodný i pro úplné začáteníky jak v lukostřelbě tak jízdě na koni, ale hodně dá i pokročilým. Mohou se zůčastnit dospělí i děti. Je to základní kurz, tedy pro ty kteří již na mých akcích byli to bude opakování. V případě vážného zájmu o pokročilý kurz (pro ty jež u mě už byli) mi neváhejte napsat - maphia@seznam.cz

Program:

Čeká vás mnoho informací, akce a zážitků.

Dopolední trénink proběhne ze země bez koní, seznámíme se s lukem a šípy, nejrůznějšími technikami abyste si mohli udělat přehled o tom co je pro vás nejlepší. Střílení ze země je nedílnou součástí přípravy do sedla. Oběd Odpoledne připravíme koně, v krátkosti se povenujeme správnému sedu a vyzkoušíte si střílet z koní dle zkušenosti ve všech chodech.

Cena 3.000,-Kč

Sleva 200,- pro členy Equestrian Archery CZ (www.eacz.cz)

Zahrnuje: oběd, svačiny, pitný režim, intenzivní program, zapůjčení koní i lukostřeleckého vybavení. Účastníci pouze dopolední části s obědem (bez koní) cena: 1500,-, EACZ 1300,-

PŘIHLÁŠKA

Den po kurzu se zde bude konat setkání lukostřelců. Sledujte v událostech na fb.

online

Online kurz jezdecké lukostřelby

Online kurz pro všechny, kteří nemohou dorazit osobně a chtějí začít s jezdeckou lukostřelbou. Sejdeme se přes nějakou aplikaci typu skype (odkaz a informace jak se přihlásit rozešlu emailem).

Představím vám jezdeckou lukostřelbu, novou disciplínu, dále základy a inspirace jak začít s lukostřelbou (úchopy, styly, postavení, šípy, luky atd.), to jak připravit koně na jezdeckou lukostřelbu a mnoho dalších témat dle přání. Prostor bude i pro dotazy.

Je to první pokusná akce tohoto typu, tak mějte strpení s případnými nedostatky :)

Cena 500,- Kč

Pro členy EACZ 400,-Kč

Platební údaje zašlu emailem.

PŘIHLÁŠKA

teorie

Teoretický třídenní kurz s našimi koňmi

Třídenní teoretický kurz s našimi koňmi, kde se každý den zaměříme na jedno téma. Čeká vás mnoho ukázek s našimi koňmi, spousta informací, zodpovězených otázek i zábavy při praktických cvičení bez koní. Pár z vás si v průběhu některé věci vyzkouší i s našimi koňmi. K dispozici bude mnoho různých koníků od hříbat, problémovějších koní až po již pokročilé mazáky.

Program

Celodenní program. Začátek každý den v 10:00, konec cca 17:00, dle nálady možno posedět i déle, rději si nechte časovou rezervu kdybychom program protáhli, 13 - 14 pauza na oběd.

První část je zaměřená na práci ze země. Rozdíl mezi základní komunikací a technickou prací, strachy koní i lidí, manipulace koní (možnost zařadit i nastupování do přepravníku když zbude čas a bude zájem), gymnastická a posilující cvičení, řešení problémů atd.

Druhá část bude věnována zlepšení jezdeckého sedu. Naučíte se vnímat pohyby koně a pomocí sedu jej vést. Vnímat a uvědomovat si sám sebe, odstranit tuhosti v těle, změnit špatné návyky a zažité stereotypy. Jak správně jezdit v sedle i bez sedla. Také se pobavíme o sedlech, padech a jejich správnému pasování.

Třetí část je o práci ze hřbetu koně. Přiježďování, zjemňování, komunikace, správné reakce na pobídky, správné nesení se atd.

Cena:

Program je ucelený, doporučujeme účastnit se všech tří dní.

Platí se na místě. V případě že se z nějakých důvodů nebudete moci semináře účastnit dejte prosím co nejdříve vědět :)

PŘIHLÁŠKA

ZÁVODY

kveten

Závody jezdecká lukostřelba květen

Zveme vás na závody jezdecké lukostřelby pod EACZ. Oficiální disciplína Mahoar.

Na závody se mohou přihlásit pouze členové klubu EACZ. Více informací k přihlášení do klubu v roce 2023 najdete na stránkách www.eacz.cz Účastnit se mohou i zahraniční účastníci, musí se též přihlásit do klubu a zaplatit členské příspěvky.

PŘIHLÁŠKA A PROPOZICE

bezudidla

MH CUP

Zvu vás na první ročník ojedinělého závodu v jízdě bez otěží!

Závod se skládá ze tří částí a prověří vaši všestrannost. Části jsou DANCE, TRAIL a COSS (jako u EACZ). Na závody se mohou přihlásit všichni. Není třeba žádná kvalifikace ani příslušnost klubu.

Členové klubu EACZ mají však slevy na startovném. Účastnit se mohou i zahraniční účastníci.

Soutěže:

Odkaz na pravidla: DOPLNÍM!

PŘIHLÁŠKA A PROPOZICE

srpen

Závody jezdecká lukostřelba srpen

Zveme vás na závody jezdecké lukostřelby pod EACZ. Oficiální disciplína Mahoar.

Na závody se mohou přihlásit pouze členové klubu EACZ. Více informací k přihlášení do klubu v roce 2023 najdete na stránkách www.eacz.cz Účastnit se mohou i zahraniční účastníci, musí se též přihlásit do klubu a zaplatit členské příspěvky.

PŘIHLÁŠKA A PROPOZICE

LEKCE A SOUKROMÉ KURZY