Maphia Horse

Kalendář akcí

Zde jsou všechny akce plánované v roce 2023. Podzimní akce budou doplněny v průběhu roku. Aktualizováno 22.1.2023

TÁBORY

kone

Tábor s vlastními koňmi a lukostřelbou

Těšte se na pět dní intenzivních zážitků + příjezdový seznamovací a odjezdový den.

Pro koho je akce vhodná:

Tohoto tábora se mohou účastnit děti i dospělí se svým vlastním koněm. Vhodný pro všechny, kterým se líbí, jakým způsobem pracuji s koňmi a chtěli by se inspirovat, naučit se něco nového, doplnit chybějící informace na své cestě nebo překonat nějaký problém, nebo si chtějí vyzkoušet jezdeckou lukostřelbu.

Program:

Čeká vás mnoho informací, ukázek a debat na různá témata ohledně koní. Budeme pracovat s koňmi ze země i ze sedla dle schopností a potřeb účastníků. Zaměříme se na to, jak mít uvolněného, ochotného a jemného koníka. Jak koním porozumět. Jak přecitlivělé koně zklidnit, „líné“ koně motivovat a z nebezpečných udělat bezpečné. Jak si získat jejich důvěru a respekt. Jak docílit toho, aby to koně dělat chtěli a ne jen museli.

Pracovat lze na udidle, bez něj, na nákrčácích, tušírkách, nebo i úplně bez ničeho. Vyzkoušíme si, na přání účastníků, základy různých sportů a také si vyzkoušíme jezdeckou lukostřelbu s koněm i bez něj.

Důležitou součástí tábora bude i zlepšování jezdeckého sedu, fyzičky, rovnováhy a práce na osobním rozvoji.

Cena 12.000,- Kč

Sleva 500,- Pro ty co byli v roce 2022

Sleva 500,- Pro členy klubu EACZ (www.eacz.cz)

Zahrnuje celodenní domácí stravu a pitný režim, ubytování ve vlastních stanech, nebo na matraci nad sedlovnou. Soc. zázemí (sprchy atd.), Intenzivní program, ustájení koní (pouze pastevní 24/7, pro ty co respektují el. ohradník!), seno.

Max počet lidí je 6.

PŘIHLÁŠKA

luko

Pobyt s vlastními koňmi

Pro koho je akce vhodná:

Pro všechny, kteří mají vlastního koně a chtějí si užít s ním a s bandou fajnových lidiček hezkou dovolenou v těsném kontaktu s přírodou. Zároveň ocení možnost domluvit si nějaký soukromý či společný trénink se mnou, ale nechtějí být vázáni na program. Nádherné okolí vybízí k čundrům a výletům.

Program:

Program tréninků, konkrétně doladíme v den příjezdu při večerním seznámení u ohně. Lze domluvit např. půldenní program pro všechny společný, zaměřený na nějaké téma (např. sed, lukostřelbu atd.) nebo se domluvit na soukromé lekce. Možno využít i k tréninkům na závody další víkend a zůstat s koněm (či tu nechat koně) až do závodů.

Volný čas lze pak využít k samostatnému trénování (lze využít lukostřelecké dráhy, jízdárny, skok materiálu atd.), výlety po okolí, posezení s ostatními, hraním her či jinou zábavou dle libosti.

Lze se věnovat práci ze země, přiježďování a správnému ježdění pro jezdce i koně, jezdeckému sedu, práci s uzdečkou i bezudidlovému ježdění, jezdecké lukostřelbě i všem ostatním sportovním odvětvím či nápravě nějakého negativního chování.

Cena:

Max počet lidí je 9. Program si mohou udělat nezávisle na sobě.

PŘIHLÁŠKA

KURZY

kurz

Jednodenní kurz jezdecké lukostřelby

Pro koho je akce vhodná:

Kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet jezdeckou lukostřelbu, rozšířit si obzory, naučit se a zdokonalit techniky lukostřelby. Je v hodný i pro úplné začáteníky jak v lukostřelbě tak jízdě na koni, ale hodně dá i pokročilým. Mohou se zůčastnit dospělí i děti. Je to základní kurz, tedy pro ty kteří již na mých akcích byli to bude opakování. V případě vážného zájmu o pokročilý kurz (pro ty jež u mě už byli) mi neváhejte napsat - maphia@seznam.cz

Program:

Čeká vás mnoho informací, akce a zážitků.

Dopolední trénink proběhne ze země bez koní, seznámíme se s lukem a šípy, nejrůznějšími technikami abyste si mohli udělat přehled o tom co je pro vás nejlepší. Střílení ze země je nedílnou součástí přípravy do sedla. Oběd Odpoledne připravíme koně, v krátkosti se povenujeme správnému sedu a vyzkoušíte si střílet z koní dle zkušenosti ve všech chodech.

Cena 3.000,-Kč

Sleva 200,- pro členy Equestrian Archery CZ (www.eacz.cz)

Zahrnuje: oběd, svačiny, pitný režim, intenzivní program, zapůjčení koní i lukostřeleckého vybavení. Účastníci pouze dopolední části s obědem (bez koní) cena: 1500,-, EACZ 1300,-

PŘIHLÁŠKA

Den po kurzu se zde bude konat setkání lukostřelců. Sledujte v událostech na fb.

online

Online kurz jezdecké lukostřelby

Online kurz pro všechny, kteří nemohou dorazit osobně a chtějí začít s jezdeckou lukostřelbou. Sejdeme se přes nějakou aplikaci typu skype (odkaz a informace jak se přihlásit rozešlu emailem).

Představím vám jezdeckou lukostřelbu, novou disciplínu, dále základy a inspirace jak začít s lukostřelbou (úchopy, styly, postavení, šípy, luky atd.), to jak připravit koně na jezdeckou lukostřelbu a mnoho dalších témat dle přání. Prostor bude i pro dotazy.

Je to první pokusná akce tohoto typu, tak mějte strpení s případnými nedostatky :)

Cena 500,- Kč

Pro členy EACZ 400,-Kč

Platební údaje zašlu emailem.

PŘIHLÁŠKA

ZÁVODY

kveten

Závody jezdecká lukostřelba květen

Zveme vás na závody jezdecké lukostřelby pod EACZ. Oficiální disciplína Mahoar.

Na závody se mohou přihlásit pouze členové klubu EACZ. Více informací k přihlášení do klubu v roce 2023 najdete na stránkách www.eacz.cz Účastnit se mohou i zahraniční účastníci, musí se též přihlásit do klubu a zaplatit členské příspěvky.

VÍC INFORMACÍ

bezudidla

MH CUP

Zvu vás na první ročník ojedinělého závodu v jízdě bez otěží!

Závod se skládá ze tří částí a prověří vaši všestrannost. Části jsou DANCE, TRAIL a COSS (jako u EACZ). Na závody se mohou přihlásit všichni. Není třeba žádná kvalifikace ani příslušnost klubu.

Členové klubu EACZ mají však slevy na startovném. Účastnit se mohou i zahraniční účastníci.

Soutěže:

ODKAZ NA PRAVIDLA

PŘIHLÁŠKA A PROPOZICE

srpen

Závody jezdecká lukostřelba srpen

Zveme vás na závody jezdecké lukostřelby pod EACZ. Oficiální disciplína Mahoar.

Na závody se mohou přihlásit pouze členové klubu EACZ. Více informací k přihlášení do klubu v roce 2023 najdete na stránkách www.eacz.cz Účastnit se mohou i zahraniční účastníci, musí se též přihlásit do klubu a zaplatit členské příspěvky.

VÍC INFORMACÍ

LEKCE A SOUKROMÉ KURZY